הרחקת יונים

היונה נתפסת עבור רבים כנושאת עלה של זית ומסמלת עבור רבים אופטימיות, אבל לפעמים במציאות זה ממש לא כך. יונים בבית עשויות להיות מטרד אמיתי בשל העובדה כי היונים עשויות להעביר מחלות ולכן הרחקת יונים נחשבת פתרון טוב. הלשלשת של היונים גורמת לזיהום הסביבה והחומציות שלה פוגעת בבטון וציפוי אבן. למרות התדמית הנקייה של היונים מדובר בבעל חיים אשר מעביר מזיקים שונים ומחלות.

הרחקת יונים
הרחקת יונים

 

רשתות נגד יונים

אחד הפתרונות המוצעים עבור הרחקת יונים זה התקנת רשתות נגד יונים. ההתקנה מבוצעת על ידי מתקין מקצועי אשר לו יש הסמכה לביצוע הפעולה וכוללת בין היתר סגירה של מסתורי כביסה והתקנה של רשתות לאורך כל הבניין במטרה למנוע את הכניסה של היונים לבית וכמובן להקפיד ולשמור על צורה יפה של הבניין באמצעות התקנה אחידה.

שימו לב כי התקנת הרשתות חייבת להתבצע על ידי גורם מקצועי ומוסמך בתחום אשר לו ניסיון רב וכמובן ביטוח. במידה ואין למרחיק היונים ביטוח על ביצוע העבודה והוא נפצע, הרי מדובר בבעיה לא נעימה.

הדברת כיני יונים

כיני יונים מארחות נגיפים וחיידקים שונים אשר עשויים להוביל למחלות שונות וההמלצה היא להימנע מכל מפגש עם כיני היונים ולנסות להרחיק את היונים כמה שיותר. הכינים קטנות ביותר וכאשר הכינים מחפשות דם הן יכולות להיכנס דרך האוזניים או דרך פתחים אחרים בגוף וליצור דלקת חמורה וזיהום אשר עשוי להוביל לנזק רפואי. כיני יונים מתיישבות מתחת לכנפיים של היונה וכך הן עוברות לקן ומהקן לבית. העקיצה של כיני יונים עשוי להביא לפריחה וגירוי ולדלקות עיניים אשר נגרמות מריר היונים. ביכולתן של היונים לטייל למקומות רחוקים בבית ועדיין להוות מקור לעקיצה.

אילו שיטות נוספות קיימות

ניתן לראות היום שיטה נוספת אשר נחשבת פחות הומנית וכוללת בין היתר מריחה של חומר דביק על גבי משטחי הדגירה של היונים- החומרים הללו גורמים נזקים ליונים ותפקוד הנוצות. עוד נציין כי החומר לוכד גם ציפורים ולטאות וגורם נזקים שונים, דבר אשר עשוי להוות קושי בעת ניקיון המשטח. שיטה נוספת אשר קיימת היא הרחקה באמצעות דוקרנים עשויים חומרים שונים כמו ברזל או פח, כאשר על הדוקרנים להיות חזקים במיוחד במטרה שירחיקו את היונים. ביכולתן של היונים לזהות משטח אשר חסר בו דוקרן ולנחות בדיוק במקום המסוים הזה. מבין הסוגים השונים ניתן לראות כי דוקרני נירוסטה נחשבים יעילים במיוחד.

הרחקת יונים באמצעות הדברה ירוקה

בשנים האחרונות נהוג לראות מדבירים רבים הבוחרים בשיטת הדברה ירוקה – מדובר בשיטה אשר אינה פוגעת בבעל החיים או בסביבה ועם זאת מסייעת במיגור הופעת היונים. אחת השיטות להרחקת יונים היא באמצעות מכשור חשמלי המפיק צפצופים בתדרים שבני האדם אינם שומעים אבל גורמים להרתעה של בעלי חיים.

חשיבות של בעל מקצוע

כאמור, הרחקת יונים אינה מיועדת לחובבים אלא יש חשיבות רבה בהזמנה של בעל מקצוע, זאת כי החשיפה ליונים עשויה להיות מקור סכנה וכן הרחקה עצמאית לא תבטיח כי הפעולה תעשה על הצד הטוב ביותר.

מרחיק יונים מקצועי יבצע הערכה של המצב ויבחר את הדרך הטובה ביותר אשר תוביל להרחקה של היונים לצמיתות. הזכרנו כי בשנים האחרונות ניתן לראות שימוש הדברה ירוקה- חומרים אשר גורמים להרחקה של היונים בצורה אשר מכבדת את היונים ולא גורמת להרג שלהן. בעת ההרחקה על בעל המקצוע להביא בחשבון מספר גורמים בין היתר מקום המסתור של היונים וכן הצורה והאופי של המבנה.

לקבלת הצעת מחיר מהירה
או חייגו: 050-322-0201