הדברת תיקנים

כולנו מכירים את הבעיה של הופעת תיקנים אשר מטרידים את המנוחה. בכתבה הבאה תמצאו את כל השיטות להדברה של תיקנים.

הדברת תיקנים
הדברת תיקנים

מה הנזק הנגרם מהופעת התיקנים

אם חשבתם כי התיקנים מהווים אך ורק פגיעה אסתטית, אז דעו כי הם עשוים להוות פגיעה בריאותית- הם אוכלים את שאריות האוכל מקופסאות פתוחות ומפרישים שם את הצואה שלהם העשויה לכלול חיידקים מסוכנים.

ניתן לחלק את התיקנים למספר סוגים ובהתאם לבחור את שיטת ההדברה המתאימה:

הדברת תיקן אמריקאי

תיקן אמריקאי נחשב לתיקן הגדול ביותר בארץ. וגודלו כ4 ס"מ , אך ישנם תיקנים המגיעים ל5 ס"מ. במרבית המקרים נמצא אותם בביוב או במקומות בעלי תנאים זהים הכוללים לחות , חום או חושך. התיקן האמריקאי מצוי בבתים ובדירות וניתן להבחין בו בעונת הקיץ החל מחודש מאי עד סוף ספטמבר.

כיום ניתן להתמודד עם הימצאו של התיקן באמצעות ריסוס אשר יש לבצע כל שנה לפני עונת הקיץ. ההדברה המומלצת ביותר היא הדברה הכוללת שילוב של חומרי הדברה שונים וכן טיפול בסביבה על מנת למנוע את הופעת התיקנים. במקרה של הופעת תיקן אמריקאי, חשוב להימנע ממקומות בהם יש חומרים אורגנים ולחות גבוהה ולהקפיד על ריסוס בתוך הביוב.

הדברה לתיקן הגרמני

סוג נוסף של תיקן הוא התיקן הגרמני המצוי במפעלים ומסעדות. שיטת הדברה לתיקן הגרמני כוללת בין היתר שימוש במלכודות וג'לים.

הדברת תיקן פסים חום

הדברת תיקן פסים חום מבוצעת באזורי המחייה של התיקן לרבות פנלים בבית ומגירות על מנת למנוע את הופעתו.

כיצד לרסס בבית

אם ברצונכם לרסס בבית, הרי כיום ניתן להבחין במספר דרכי הדברה נגד התיקנים השונים. השיטה המסורתית היא ריסוס המבוססת על פרטרואיד מיקרוקפסולרי אשר מתשחרר בצורה איטית ונשמר לתקופה ארוכה. חשוב ביותר להגיע לכל המקומות של התיקנים ולדאוג להחדרה של החומרים השונים.

מהו החידוש של השנים האחרונות

בשנים האחרונות ניתן למצוא חידוש הכולל הדברה ירוקה– פתיון ג'ל- שיטת הדברה הכוללת חומרים אורגניים לצד אחוז מזערי של חומרים פעילים אשר מדבירים את התיקנים דרך מערכת העיכול שלו ובתוך הקינים אותם הוא מקים.

מה חשוב להקפיד בעת ביצוע ריסוס

בעת ביצוע הריסוס חשוב ביותר ללחוץ חזק במטרה לאפשר לחומרים לחדור לסדקים. כמו כן, יש להקפיד על הרחקת כלים של מזון וכלי אוכל ולהקפיד לכסותם לאחר ביצוע ההדברה. יתרה מזאת, יש להקפיד על רחיצה בסבון שטחי מזון כמו שולחנות אשר באו במגע עם החומרים.

כיצד יש לרסס את מערכת הביוב

הרשויות המקומיות צריכות להקפיד על החזקה תקינה של מערכות הביוב תוך שמירה על דפנות חלקות ונקודות הביקורת על מנת להקטין את הופעת התיקנים. יש לדאוג לניקוי יבש וחשיפה לאור של אזורי המחיה ומסתור של התיקנים.

הטיפול הטוב מבוסס על מניעה

שימו לב, הטיפול הטוב ביותר מבוסס על מניעה. מדובר על טיפול אשר עשוי לחסוך חשיפה לחומרי הדברה שונים. כדאי להקפיד על סתימת חריצים בבניין ובדירה במטרה לא לאפשר לתיקנים להסתתר שם וכן להקפיד על ניקוי יבש או חשיפה לאור של מקומות מסתור כמו פחי אשפה. את הפעולות כדאי לבצע לפני עונת הקיץ טרם ביצוע ההדברה. יש להדגיש כי פעולות ההדברה נחשבות יעילות יותר כאשר מדובר בסביבה שאינה אידיאלית לתיקנים.

לאחר ההדברה קיימת חשיבות רבה לערוך מעקב

לאחר ההדברה יש חשיבות רבה לערוך מעקב ולבדוק את הופעת התיקנים. ביצוע הדברה נוספת יש לעשות בהתאם להתחדשות התיקנים ולהמתין חודש לאחר הריסוס הראשון.

לקבלת הצעת מחיר מהירה
או חייגו: 053-720-7106