הדברת פרעושים

פרעושים הינם חרקים מזיקים לבעלי החיים אשר מחפשים מזון באשפה באזור המגורים. העקיצות של הפרעושים מציקות ומעבירות מחלות ולכן חשוב מאד לדאוג לפעולת הדברה. לפרעושים רגליים אחוריות חזקות במיוחד, דבר המאפשר להם להגיע לגבהים משמעותיים.

רוב בעלי הכלבים והחתולים לא מודעים לעובדה כי החיות שלהן עשויות לחזור עם פרעושים כתוצאה מהידבקות מבעלי חיים אחרים. כאשר חיות המחמד חוזרות הביתה הן מורידות את הפרעושים על המיטה והבגדים וכך נוצר מעגל של הטלת ביצי הפרעושים בבית.

הדברת פרעושים
הדברת פרעושים

 

מה חשוב לעשות רגע לפני ביצוע ההדברה

על מנת לשים סוף לפרעושים בבית קיימת חשיבות רבה להיערך בהתאם- חשוב מאד לבצע שאיבה מקיפה של המקומות בהם בעלי החיים נוהגים להסתתר , לרבות סדקים. במסגרת השאיבה באמצעות שואב אבק יש להקפיד על ניעור וחשיפה של שטיחים לשמש. ההמלצה היא לעשות שימוש בשקיות חד פעמיות ולאחר מכן למסור את השקיות למדביר במטרה לרסס אותן בחומר ייחודי המיועד לקטילה של פרעושים.

המדביר מבצע את ההדברה באמצעות ריסוס הרצפה , השטיחים והריפודים השונים. ביום בו נערך הריסוס, כדאי לשטוף את בעל החיים ולאחר מכן למרוח עליו חומר נגד פרעושים או לענוד לחיית המחמד קולר דוחה פרעושים.

אילו סוגי פרעושים נפוצים

קיימים סוגים שונים של פרעושים כאשר אחד הסוגים אשר ניתן להיתקל בהם בבתים הוא פרעוש החתול. למרות השם, הפרעוש אינו מזיק רק לחתולים אלא גם לכלבים וחיות אחרות.

הדברה מקצועית תעשה תוך הבנה של מחזור החיים של הפרעושים

כאשר ההדברה מבוצעת בצורה מקצועית, החומר בו עושים שימוש מוסת גדילה, כלומר מונע מהביצים של הפרעושים להתפתח וכך שמים סוף לבעיה. מדובר בתכשיר כימי אשר מכונה מבקר גדילת חרקים- Insects growth regulator ומבוססים על מעכבי אנזים בשם כיטינאז. מדובר באנזים אשר אחראי על בניית דופן גופם של החרקים בשלב בזחל והבוגר. אותם חומרים גורמים לעיכוב הפעילות של האנזים ומונעים את התפתחות הזחל לשלב הבוגר.

החומרים בהם עושים שימוש במסגרת ההדברה

הדברת פרעושים יעילה מצריכה חזרה על הפעולה בתום הטיפול הראשון. את הטיפולים יש לערוך בחצר הבית וגם בחיות המחמד, כאשר המטרה היא זיהוי מקורות קינון של הפרעושים או זיהוי התנאים להיווצרות גלמים.

הדברת פרעושים מחייבת לחזור על הפעולה

אם ברצונכם לרסס בבית, הרי כיום ניתן להבחין במספר דרכי הדברה נגד התיקנים השונים. השיטה המסורתית היא ריסוס המבוססת על פרטרואיד מיקרוקפסולרי אשר מתשחרר בצורה איטית ונשמר לתקופה ארוכה. חשוב ביותר להגיע לכל המקומות של התיקנים ולדאוג להחדרה של החומרים השונים.

מהי הדברה ירוקה

לצד חומרי הדברה כימיים, בשנים האחרונות ניתן לראות שימוש בחומרי הדברה ירוקה אשר אינה מזיקה לבני אדם ובעלי החיים. בדומה לחומרים כימיים, גם חומרי הדברה ירוקה כוללים חומרים מווסתי גדילה אשר תפקידם לפגוע במחזור החיים של הפרעושים. החומרים אשר נכללים במסגרת הדברה ירוקה כוללים בין היתר חומרים מקבוצת פרטרואידים- חומרים אשר אינם כוללים רעלים לבני האדם ומאושרים על ידי המשרד להגנת הסביבה.

חשיבות האחריות בסיום ביצוע העבודה

חברת הדברה מקצועית המעסיקה מדבירים אשר עברו הסמכה תעניק אחריות לתקופה של 6 חודשים, זאת במקרה של היעדר בעל חיים בבית. יתרה מכך, בסיום העבודה המדביר ימסור חשבונית ובה פרטים על ביצוע העבודה לרבות סוגי החומרים בהם עשה שימוש.

לקבלת הצעת מחיר מהירה
או חייגו: 050-322-0201