הדברת עכברים

מבין בעלי החיים המזיקים לאדם ולרכוש העכברים נחשבים לבעלי החיים אשר עשויים לגרום את הנזקים הקשים ביותר הכוללים בין היתר השמדה של יבולים חקלאיים ומצרכי מזון.

מקום הימצאם של העכברים עשוי להיות בבתים צמודי קרקע ובסביבה כפרית ולכן קיימת חשיבות רבה לבצע הדברה מקצועית על מנת להיפטר מהעכברים אשר מזיקים לבריאות.

הדברת עכברים
הדברת עכברים

 

הדרכים להדברת עכברים

בקרב מדבירים מקצועיים ניתן למצוא כיום מספר דרכים הכוללים הדברת עכברים:

הדברה כימית: הדברה כימית נעשית באמצעות פתיונות מורעלים המפוזרים בשטח, ברוב המקרים מדובר על גרגרי דגנים ספוגים ברעל. הדברה באמצעות רעל נעשית על ידי מדביר מקצועי אשר מניח את הרעל במקום הנכון ובצורה הנכונה על מנת להשיג את התצאה הרצויה.

מדביר מקצועי הוא האיש המוסמך לביצוע המשימה ולכן יש להשאיר זאת לידיו ולא לנסות להניח רעל אשר הנחה לא נכונה עשויה לפגוע בדיירים בבית- מדביר מקצועי ידע בדיוק היכן ומתי להניח את הרעל.

הדברה אלקטרונית: מדובר בשיטה בטוחה ויעילה למדי אשר המטרה שלה היא להרחיק את העכברים מהסביבה הביתית. מדובר במכשיר המחובר לשקע חשמלי ופולט גלי אולטרה סאונד בתדר גבוה תוך ייצור רעש בעוצמה גבוהה המפריעה לעכברים. מדובר בהדברה ירוקה במסגרתה לא נעשה שימוש ברעלים. הרעשים מפריעים לעכברים עד כדי מצוקה הגורמת להם לעזוב את המקום.

הצבת מלכודת ביתית

במידה ואתם נמצאים במצב של מתקפת עכברים, הרי באפשרותכם להציב מלכודת ביתית- מדובר במלכודת העשויה פלסטיק קשיח בצד אחד ובצד האחר דבק חזק הכולל ריח המושך את העכברים. נוסף על כך, ניתן לפזר מזון במטרה לפתות את העכברים להיכנס אל המלכודת. מלכודת נוספת אשר ניתן באמצעותה ללכוד את העכבר היא מלכודת קפיץ סגורה- מלכודת הבנויה בצורה שהפיתיון מצוי בתוך המלכודת- כאשר העכבר אוכל הוא מזיז וו אשר שולט על הפתח של המלכודת וסוגר אותה.

הקפדה על היגיינה תמנע הופעה של עכברים

במרבית המקרים קיימת חשיבות רבה להיגיינה. בעיר לא ניתן למצוא מכרסמים רבים- הם מופיעים בתנאים מסוימים כמו למשל מצבורי אשפה או ביוב פתוח או פחי אשפה פתוחים וכן רמת ניקיון ירודה. על מנת למנוע זאת יש להקפיד על סגירה של פחי אשפה ופתחי ביוב.

במידה וברצונכם למנוע הימצאות של עכברים בבית, הרי חשוב מאד להקדיש תשומת לב לפרטים קטנים תוך שמירה על רמת ניקיון גבוהה. יש לשמור על מוצרים אטרקטיבים עבור המכרסמים בקופסאות סגורות ואטומות וכן להקפיד על פינוי אשפה- כל אותן פעולות תסייענה לצמצום העכברים. עוד דבר אשר יש לעשות זה להקפיד על איטום פרצות. בסיומו של החורף, כדאי לבחון את הרשתות והחלונות בבית- גשמים ורוחות גורמים להיחלשות של הרשתות.

החשיבות של הדברת עכברים

הדברת עכברים חשובה ביותר בשל מספר סיבות: היגיינה: השתן והצואה של העכברים עשוי להוביל למחלות בקרב בני אדם. הימצאות של גללי עכברים במטבח או במזווה עשוי להוביל לפגיעה תברואתית קשה.

כרסום מזון על ידי עכברים: כרסום מזון על ידי עכברים עשוי להוביל למחלות דרך שתן וצואה. מחלת העכברת עשויה לעבור דרך עכברים ולגרום לפגיעה קשה.

נשיכה של העכברים על ידי פרעושים או קרציות: נשיכה של עכברים על ידי פרעושים או קרציות עשויה להוביל לשורה של מחלות שונות.

לסיכומו של דבר

הדברה של עכברים אשר תעשה בצורה מקצועית על ידי מדביר איכותי ובעל ניסיון רב תוביל לחיסול הימצאות העכברים בסביבה הביתית ויהיה אפשר לשמור על בריאות וניקיון ללא כל חשש מפני עכברים בסביבה.

לקבלת הצעת מחיר מהירה
או חייגו: 050-322-0201