הדברת נמלים

יש לכם נמלים בבית? דעו כי קיימים סוגים שונים של נמלים וכל סוג עשוי להתמקם אצלכם. בכתבה הבאה נביא בפניכם טיפים להדברת נמלים.

הדברת נמלים
הדברת נמלים

 

כך הנמלים מגיעות אל הבית שלכם

בעונת החורף הנמלים מקוננות באדמה מתחת לאבנים וכך הן שומרות על תנאי מחייה והתרבות. בסיום עונת החורף הנמלים יוצאות לחפש להן מקום נעים יותר. הנמלים נחשבות לפולשניות ולכן עשויות להופיע בבית שלכם ללא הודעה מוקדמת.

הנמלים מרגישות נוח מאד בסביבה הביתית ואף ניזונות מהחי והצומח אשר ניתן למצוא במטבח הביתי. חוש הריח המפותח של הנמלה יאפשרו לה לחזור לקן ולהביא את כל המשפחה. רגע לפני שהנמלה גוועת ברעב, יש לה טווח של 200 מטר ובו היא תנסה להשיג את האוכל בדרכים שונות.

איך ניתן להיפטר מהנמלים בצורה עצמאית

מדובר באחת השאלות החשובות ביותר אשר רבים שואלים. במידה והנמלים עדיין לא קבעו את מקומן בארון או בקיר, יש אפשרות להתחקות אחר המקום שלהן ולעשות שימוש בפיתיונות ג'ל . רגע לפני רכישת הפיתיונות , כדאי להיוועץ עם גורמים מקצועיים במטרה להתאים את החומר לסוג הנמלים ובהתאם לעונת השנה.

כיצד מדביר מקצועי יפעל להדברת הנמלים

מדביר מקצועי יעשה שימוש בחומרים פעילים בהתאם לתקן הקובע אילו חומרי הדברה ניתנים לשימוש. רגע לפני ביצוע הפעולה, המדביר יבצע סריקה מקיפה של הבית במטרה לאתר את המקומות אשר יש לאטום לאחר ההדברה במטרה להבטיח את ההצלחה של ההדברה ולהביא סוף לבעיית הנמלים בבית.

מדביר מקצועי יעשה שימוש בפיתון גרגירים או פיתיון ג'ל למטרת ההדברה. בין אם מדובר בג'ל או גרגירים- שני החומרים משמשים כפיתון עבור הנמלים אשר לוקחות את החומר אל הקן ומאבדות את התיאבון.

יש להדגיש כי ישנם פיתיונות המתאימים לעונות השנה. שימו לב כי התאמה לא נכונה של פיתיון לא תוביל להשגת התוצאה המתאימה בשל העובדה כי הנמלים לא ילכו אחר הפיתיון.

הדברה ירוקה לנמלים

היום קיימים שיטות גם לביצוע הדברה ירוקה לנמלים, בשיטה זו אנו משתמשים בג'ל (פיתיון) שמושך את הנמלים, הן לוקחות את הפיתיון איתן לקן ומכיוון שהן חרק חברתי (משתפות פעולה ולכל נמלה תפקיד בקן) הן מאכילות את המלכה ובך מרעילות אותה, הורגות אותה ומחסלות את הקן.

שימוש בהדברה אלקטרונית

דרך נוספת היא לעשות שימוש בהדברה אלקטרונית תוך שימוש במכשור אלקטרוני הנועד לשבש את השדות האלקטרומגנטים באזור מושב הנמלים, דבר אשר מאלץ את הנמלים לחפש מקום אחר.

מדובר במכשור אשר מטרתו להבריח את הנמלים מומחים מצאו כי נמלים רגישות לשדות אלקטרומגנטיים ואינן מצליחות לנווט בהימצאות בסביבה אלקטרומגנטית. המכשיר יוצר את הסביבה והנמלים מתרחקות .

שיטה נוספת היא הדברה באמצעות ריסוס

דרך נוספת בה המדביר יבחר להעלים את הנמלים היא באמצעות ריסוס הנועד להמית את הנמלים. על מנת להרחיק את הנמלים לאורך זמן רב יש לבצע את הריסוס בדרכי הגישה דרכן הנמלים מגיעות אל הבית. כאשר מדובר על בית פרטי, יהיה צורך בבחירת חומר הדברה באזור הגינה תוך שילוב שיטות נוספת מלבד ריסוס במטרה לספק פתרון קבוע להרחקה של הנמלים.

מה לגבי נמלת האש

בהשוואה לנמלים האחרות העשויות להוות מטרד, נמלת האש עשויה לגרום לכאבים כתוצאה מהעקיצות שלה העשויות לגרום לכוויות. מקום מוצאה של הנמלה בדרום אמריקה.

על מנת להדביר את הנמלה מהסוג הזה קיימת שיטה נוספת של הדברה הכוללת החדרה של אבקה ייחודית אשר ניתן לפזר בתור פיתיון. הנמלה תחשוב כי מדובר במקור מזון וכך תוביל אותו לקן ותמצא את מותה.

חשוב לדעת מה כוללת האחריות על הדברת נמלים

אין זה מספיק לבחור במדביר מקצועי אשר יעשה שימוש בחומרים איכותיים אלא גם לדרוש אחריות על ביצוע ההדברה. מדבירים מקצועיים יספקו אחריות לתקופה של שלושה חודשים עד שישה חודשים.

לקבלת הצעת מחיר מהירה
או חייגו: 050-322-0201