הדברת נדלים

נדלים הינם בעלי חיים אשר שייכים למשפחת פרוקי הרגליים וניזונים בעיקר מחרקים ותולעים. במרבית הפעמים בהם אנשים נתקלים בנדלים ארסיים הם ניתנים לזיהוי בקלות באמצעות הצבע והרגליים הקדמיות שלהם. הארס מצוי אצל הנדלים ברגליים הקדמיות והוא עשוי לגרום לגירוד והופעה של אדמומיות על העור, שימו לב כי לא כל הנדלים ארסיים אך פעמים רבות נדרשת פעולת הדברת נדלים ארסיים.

הימצאות הנדלים בשטחי מגורים הפכה תופעה מטרידה עבור רבים. אם בעבר מקום הימצאם היה בעיקר במקומות המיועדים לחקלאות או בהרים, הרי בשנים האחרונות ניתן להבחין בהם גם בבתים פרטיים, דבר אשר מצריך להסתייע בשירותי הדברת נדלים על מנת למגר את הימצאותם בשטח הפרטי.

לצורך ההישרדות שלהם, הנדלים זקוקים לסביבה הכוללת אדמה לחה בה יש להם יכולת להתחפר וכך הם שומרים על הגוף שלהם מפני התייבשות. כתוצאה משינויי האקלים אשר חלו בשנים האחרונות ניתן לראות נדלים רבים בבתים פרטיים והדבר דורש טיפול מטעם מדביר מקצועי אשר יהיה בעל יכולת לזהות את מקומות המסתור שלהם ולבצע הדברה אפקטיבית.

הדברת נדלים
הדברת נדלים

 

ניתן למצוא בישראל מגוון סוגים של נדלים

נדל – מדובר בחיה בעלת מערת נשימה מפותחת במיוחד.

קטנדל – בעל רגליים רבות, ללא עיניים ומחפש מקום להתחפר. מדובר בחיה אשר אינה מהווה סכנה לבני האדם.

נדל שונה-פרקים – חיה בעלת פרק ארוך ואחר כך קצר ולה עשרות עיניים מכל צד אחר של הראש.

רבנדל ארסי – חיה בעלת 26 פרקי גוף ,כאשר גופה הגדול מסייע מפני מצב של התייבשות. מדובר בחיה אשר לה צבעי אזהרה- צהוב ושחור והרגליים בצבע אדום. הארס שלה רעיל והנשיכה כואבת במיוחד וגורמת לנפיחות וחום.

מתי הנדלים מופיעים

בשל העובדה כי מדובר בבעל חיים אשר מרבה להתחפר באדמה, הוא מופיע בשעות הקרירות במהלך היום או הלילה, כאשר הזיהוי של הנדלים נחשב מורכב. מכאן, חובה להזמין מדביר מקצועי אשר ידע לזהות את מקום ההימצאות של הנדלים ולאבחן באילו מוקדים הנדלים מצויים וכן יעשה שימוש בחומרי הדברה נגד נדלים. הדברה של נדלים מחייבת ניסיון רב בתחום ורק כך יהיה ניתן לקבל את התוצאות הטובות ביותר ולגרום לכך שלא יהיו נדלים בסביבה.

הימצאות נדלים בחצר הבית

מרבית הנדלים נחשבים מסוכנים וארסיים ורבים מעונינים להרחיקם מהבית והחצר. הימצאות של נדלים בחצר מצריכה הזמנת מדביר אשר ינקה את השטח מנדלים באמצעות הדברה מקצועית הכוללת שימוש בחומרים מאושרים על ידי המשרד לאיכות הסביבה אשר נחשבים בטוחים ויעילים לתקופה ארוכה.

כיום ניתן לבצע הדברה ירוקה

בשנים האחרונות ניתן לראות את השינוי החל בתחום ההדברה בשל הבחירה בהדברה ירוקה – מדובר בהדברה במסגרתה נעשה שימוש בחומרים שאינם פוגעים בסביבה וכך ניתן לבצע את הפעולה בצורה הטובה ביותר. אם בעבר היה ניתן לראות שימוש בחומרים כימיים, הרי כיום המגמה הולכת לכיוון ירוק ומתחשב בסביבה.

רק מדביר מקצועי ידע לבחור את החומרים האיכותיים ביותר אשר יובילו לביצוע עבודה ברמה הגבוהה ביותר. פעולת ההדברה צריכה להתחשב בסביבה ובאנשים וכן להעניק אפקט לאורך תקופה ארוכה.
שימו לב כי לא תמיד ניתן לבצע הדברה ירוקה אך במקרה זה של הדברת נדלים בהחלט הדבר מתאפשר.

מה חשוב לוודא לפני הזמנת המדביר

רגע לפני הזמנת המדביר חשוב לוודא כי מדובר בבעל מקצוע אשר לו רישיון מתאים לביצוע ההדברה ויש ביכולתו להביא לסיום הימצאות הנדלים בשטח הבית. מדביר מקצועי יעשה שימוש בחומרי הדברה אשר אינם כוללים ריח לא נעיםו וכן יעשה שימוש בחומרי הדברה הכוללים בין היתר בסיס צמחי או סינתטי.

בבואכם לזהות נדלים בגינה או בבית, ההמלצה היא לפעול במהירות האפשרית וכך לא לאפשר להם להתרבות כי הדברת מושבה של נדלים נחשבת למשימה מורכבת. הזמנת מדביר מקצועי תפתור את הבעיה אחת ולתמיד.

לקבלת הצעת מחיר מהירה
או חייגו: 050-322-0201