הדברה ירוקה

הדברה ירוקה זה סוג של הדברה הנעשית ללא שימוש בחומרים כימיים והשיטה כוללת שימוש ברכיבים אורגניים אשר באמצעות השימוש בהם ניתן לגרום להסתה של האיזון הטבעי במתחם והתוצאה תהיה גרימת אי נחת למזיקים השונים, דבר אשר יגרום להם לעזוב את האזור.

בשנים האחרונות הדברה ירוקה הפכה פופולרית במיוחד וכיום ניתן לראות שורה של תכשירים יעילים במיוחד.

הדברה ירוקה
הדברה ירוקה

מה ההבדל בין הדברה ירוקה להדברה כימית

רגע לפני שנסביר על היתרונות של הדברה ירוקה, נדגיש כי הדברה ירוקה נחשבת לשיטה אפקטיבית במיוחד אשר במסגרתה לא נעשה שימוש בחומרים רעילים, זאת בניגוד להדברה כימית. בעת הדברה כימית נעשה שימוש בחומרים כימיים אשר גורמים נזק לסביבה ואף פוגעים בבריאות האדם והחיות. בשנים האחרונות ניתן לראות כי חברות הדברה עוברות לשיטת הדברה ירוקה בשל היתרונות השונים.

קיימים מספר סוגים של הדברה ירוקה

הדברה אלקטרונית: קיימים מכשירים אלקטרוניים אשר מרחיקים ומשמידים את החרקים. ישנם מכשירים אשר מפיצים אור כחול אשר גורם למזיקים להימשך אל האור ולמצוא את מותם. עוד יצויין כי ישנם מכשירים אשר מפתים את המזיקים להיכנס אליהם באמצעות ריח ובעת הכניסה הם לא ימצאו את הדרך החוצה.

עוד מכשירים אשר פועלים בשיטת הדברה ירוקה הם מכשירים אשר מופעלים באמצעות צלילים אשר מזיקים אינם יכולים לשמוע וכתוצאה מכך הם מתרחקים מהמקום. קיימים מכשירים הכוללים קולות בתדרים שונים המותאמים להדברה של מזיקים שונים.

הדברה ביולוגית: הדברה ביולוגית כוללת את שינוי מאזן הכוחות בטבע. הרעיון העומד מאחורי הדברה מסוג זה להוסיף את המזיקים הטבעיים של החרקים וכך לגרום להם לברוח מהמקום. כך למשל עכברים מפחדים מחתולים ולכן ההימצאות של חתולים בגינה עשויה להבריח את העכברים. יצויין כי במקרה הזה ההדברה אפקטיבית במשך הזמן בו האוייבים הטבעיים של המזיקים נמצאים באזור ויש להביא בחשבון כי יש מזיקים אשר יעדיפו להילחם על המקום שלהם וכך לחמוק מהאויבים שלהם.

הדברה אורגנית: שימוש בחומרים טבעיים אשר גורמים לדחות את המזיקים וכך הם מבינים כי הסביבה בה הם מצויים אינה הסביבה המתאימה להם. כך למשל הדברה טבעית נגד נמלים כוללת שימוש בג'ל ייחודי אשר מאפשר מניעה של הנמלים להגיע למקומות שונים בבית.

אילו יתרונות יש להדברה ירוקה

קיימים מספר יתרונות להדברה ירוקה- מדובר בחומרים ידידותיים לסביבה ואינם מזיקים לבני אדם וחיות המחמד המצויות בבית. יתרה מכך, החומרים אינם גורמים נזק למזיקים אותם אתם מבקשים להרחיק. מדובר בחומרים אשר נועדו להרחיק את המזיקים בשיטה אשר לא תביא למותם אלא תגרום להרחקה.

למה חשוב לבחור מדביר מקצועי

בעת השימוש בהדברה ירוקה המדביר חייב לגלות מקצועיות והבנה מקיפה בתחום על מנת לא לגרום נזקים. על המדביר להבין את אורח החיים של המזיק וכן את הצרכים הטבעיים שלו וכך לייצר מצב נוח ולגרום למזיק להבין כי הוא התיישב במקום שאינו מתאים לו .

אין זה מספיק לרכוש חומר מקצועי ולפזר אותו במקום, אלא על המדביר להבין היטב את הסביבה בה מתגורר המזיק. מדביר מקצועי יבין את תנאי המחייה של המזיק וידע כי לכל מזיק תנאי מחייה שונים וסביבת גידול שונה.

לסיכום

הדברה ירוקה דורשת ידע מקיף מטעם המדביר וכך ניתן להתאים את החומר המתאים בצורה הטובה ביותר לטובת מציאת פתרון יעיל.

לקבלת הצעת מחיר מהירה
או חייגו: 050-322-0201